“Διαχείριση τάξης ,ανάπτυξη πρακτικών και στρατηγικών”

Επιμορφωτική ημερίδα με θέμα “Διαχείριση τάξης ,ανάπτυξη πρακτικών  και στρατηγικών” διοργάνωσε η Δ/νση του 33ου Δ.Σχ. σε συνεργασία με το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ Τρικάλων και πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 16 Ιανουαρίου 2024 στο 33ο Δ.Σχ.Τρικάλων μετά το πέρας του πρωινού προγράμματος!!
Εισηγητές, ο προϊστάμενος του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ κ.Σπαθής Απόστολος ο οποίος εστίασε στους παράγοντες διαχείρισης τάξης και η εκπαιδευτικός Καραγιώργου Γεωργία ,Ειδικής Αγωγής που  αναφέρθηκε στη συμπεριφορά παιδιών με Διαταραχή Ελλειμματικής Προσοχής και Υπερκινητικότητας (ΔΕΠΥ) και σε τεχνικές και τρόπους διαχείρισης έτσι ώστε η διδασκαλία και η σχολική ζωή να γίνεται ελκυστική κι ενδιαφέρουσα!
Συνεχή ανατροφοδότηση ,μία δυναμική  διαδικασία, η οποία συμβάλλει στην επαγγελματική αλλά και την προσωπική ανάπτυξη του εκπαιδευτικού.
Η  επιστημονική κατάρτιση ενδυναμώνει κι ενισχύει το πολύπλοκο έργο  του  και αφορά  στην ενδεδειγμένη παρέμβαση και υποστήριξη για την βελτίωση της ποιότητας της διδασκαλίας και γενικότερα του εκπαιδευτικού έργου.
Απευθύνω θερμές ευχαριστίες στον προϊστάμενο του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ κ.Σπαθή Απόστολο και την εκπαιδευτικό κα.Καραγιώργου Γεωργία  για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα  να πραγματοποιηθεί η σημερινή ημερίδα αλλά και για τις στοχευμένες εισηγήσεις τους!
Ευχαριστώ όμως και τους συνεργάτες και συνοδοιπόρους μου  εκπαιδευτικούς που ενεργοποιούνται σε κάθε πρόκληση και πρόσκληση!
Από τη Δ/νση του Σχολείου

1705568173764 1705568173783 1705568173802 1705568173821 1705568173840